Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Tworzymy techniczne tło

W tym tutorialu przedstawie, jak zrobić ładne techniczne tło. Wygenerowany obrazek możecie użyć jako baneru na stronie, sygnatury na forum czy tez jako tapety.

1. Utwórz nowy plik o rozmiarze 500 x 300px. Kolor tła - obojętny (ja ustawiłem czarny). Następnie przejdź do opcji Filtry/Renderowanie/Chmury/Plazma. Wartości "Ziarno losowości" i "Turbulencja" możesz zmienić na dowolne (ja zostawiłem defaultowe).2. Teraz przejdź do zakładki Filtry i wybierz z niej opcję Rozmycie/Pikselizacja. Ustaw wartości na: X:10 Y:10.3. Następnie przejdź do Filtry/Odwzorowania/Mapowanie wypukłości i ustaw: Azymut na 220, Wzniesienie na 7 i Głębię na 1.4. Powinieneś uzyskać taki obraz:5. Przejdź do opcji Filtry/Wykrywanie krawędzi/Krawędź. Zmien algorytm na Roberts i zaznacz opcję Zawiń.6. Jeśli chcesz dodatkowo wyostrzyć obraz albo zmienić kolory na bardzie "żywe", przejdź do Warstwa/Kolory/Odcień i nasycenie i zmień według uznania interesujące Cię opcje. Poniżej prezentuję 3 różne wersje obrazu:
gönx

Zebranych artykułów (łącznie z tłumaczeniem) nie wolno rozpowszechniać bez zgody autora.